RUSIJA PALA: Odbojkašice Srbije pobedile su Rusiju rezultatom 3:1 (VIDEO)

Odbojkašice Srbije pobedile su Rusiju rezultatom 3:1 (22:25, 25:18, 25:11, 25:22) u drugoj utakmici trećeg vikenda Lige nacija, u belgijskom Kortrajku.

Pobeda (Foto: Jutjub)

Podmlađeni sastav naše reprezentacije je odigrao još jedan odličan meč i zabeležio novu pobedu u Ligi nacija.

Velika borba je vođena u prvom setu ali su Ruskinje bile prisebnije u zavšnici i zasluženo ga osvojile. Drugi period je obeležila mnogo bolja igra naših devojaka koje su kasnije veoma lako dobile i treći set. Ruskinje se nisu predavale, sredinom četvrtog seta su imale prednost ali su srpske odbojkašice uspele da preokrenu rezultat u samoj završnici i da zabeleže drugu pobedu u Belgiji.

Najbolja u srpskom sastavu bila je Ana Bjelica sa 27 poena, Katarina Lazović je imala 14, a dvocifrene su bile i Maja Aleksić sa 12 i Bianka Buša sa 11 poena.

Kod Ruskinja su se istakle Ksenija Parubets sa 17 poena, dok su Ekaterina Efimova i Margarita Kurilo postigle po 12.

Našu reprezentaciju na ovom turniru sa klupe predvodi pomoćnik Zoran Terzića, Branko Kovačević.

Aktuelne svetske šampionke sada imaju skor od pet pobeda i tri poraza, a sledeći meč igraju sutra protiv domaćina Belgije od 20 sati i 15 minuta.

Najbolji potez Rolan Garosa pogledajte OVDE.

Izvor: vesti-online. com