Informaciju o ugodnom boravku u mestu Trgaja na reci Cijevna, a koje se bar nominalno još uvek nalazi u Crnoj Gori, Kurti je podelio sa prijateljima na svojoj Fejsbuk stranici, istakakvši kako je 14. avgusta bio gost kod prijatelja na slavi, a da je 15-tog bio gost na manifestaciji koja okuplja žitelje Malesije i dijaspore.
Ovaj istinski posvećenik ostvarenju velikoalbanskog projekta, nedavno je saopštio da je izveštaj tzv. kosovske Komisije za razgraničenje sa Crnom Gorom uvod u novi rat.
- Ja sam lično protiv rata sa Crnom Gorom, ali ratovi počinju tamo gde postoji problem sa granicom - zapretio je Kurti.
Ipak, kao što se može videti na snimku, u Tuzima se Kurti osećao kao "svoj na svome".
Naravno, kao i mnogo puta do sada, crnogorske vlasti ostale su neme na gromoglasne izlive albanskog nacionalizma, dok ih pesma "Tamo daleko" i stihovi "Crna Gora i Srbija to je jedna familija" dovode do ludila.
Podnete su i krivične prijave, a nije isključeno da režim krene i u hapšenja. Ali, kad su u pitanju albanske pesme i gosti sa tzv. Kosova koji javno pozivaju na otimanje crnogorske teritorije, režim sramno ćuti.
Dok je Kurti rado viđen gost u Crnoj Gori, ulazak u zemlju je zabranjen srpskim akademicima, profesorima i istoričarima. Podsećanja radi, upravo je grupa tzv. kosovskih poslanika "Samoopredeljenja" ušla na teritoriju Crne Gore, i osam kilometara od granične tačke postavila zastavu Albanije kako bi simbolično pokazala gde je "prava granica".
Da u albanskom biračkom telu sa simpatijama gledaju na Kurtija, potvrdila je i njegova poseta albanskoj zajedinici u Detroitu, koji važi za centar albanske dijaspore iz Crne Gore.
Tužilac koji vodi istragu o ubistvu Olivera Ivanovića ide u penziju? Više o tome OVDE.
Izvor: IN4S