"Značajno je da svi oni koji se osećaju delom države Srbije uzmu učešće i podrže Srpsku listu, jer je to garant očuvanja Srba u našoj južnoj pokrajini", kazao je Đurić.
Dodao je da je važno da Srpska lista osvoji 10 mandata jer, kako kaže, Albancima na KiM to ne bi odgovaralo, te da bez 10 mandata nema nove pokrajinske vlade bez Srba.
"Oni moraju da imaju glas makar jednog srpskog poslanika. Bez dogovora sa Srbima nema daljeg delanja", zaključio je Đurić.
Ističe da se uspelo u tome da se svi Srbi koji nešto u političkom smislu znače na KiM okupe pod jedan srpski, državni barjak.
"Danas je svih deset gradonačelnika, svih deset opština, sa srpskom većinom u sklopu Srpske liste koja je državni projekat Republike Srbije. Danas su svi Srbi koji su čvrsto povezani oko Srpske liste upućeni na saradnju sa državom Srbijom", ističe Đurić.
Osvrćući se na razgovore predsednika Aleksandra Vučića sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel, Đurić je kazao da je u srpsko-nemačkim odnosima napravljen pomak.
"Politički osnosi su dobro utemeljeni, a to dokazuju i nemački investitori. Uvek kada se sastaju njih dvoje, to je dobra poruka za investitore", istakao je Đurić.
On je naveo da je, kada je u pitanju kosovski problem, važan otvoren dijalog.
"Došli smo od jedne zakucane pozicije iz 2008. do toga da danas svi težimo kompromisnom rešenju. To je i dalje teška, ali povoljnija slika", objasnio je Đurić uz ocenu da je napravljen preokret kada je u pitanju položaj Srbije u odnosu na KiM.
Naveo je da je važno to što danas oni koji su najviše podržavali nezavisnost, smatraju da je kompromis ipak važan.
Napominje i da je zaključak jučerašnjeg susreta da Merkel želi da se nastavi dijalog, i to je veoma značajno i u interesu Srbije.
"Predsednik se u NJujorku sreće sa svetskim zvaničnicima, kako onima koji imaju iste, tako i onima koji imaju različitije poglede od Srbije po pitanju KiM", objasnio je Đurić.
On je naveo da do sada nije čuo ni jedno rešenje koje bi zadovoljilo srpsku stranu, ali ističe da je dalji dijalog svakako važan.
Pročitajte OVDE kako je UNMIK doveo Prištinu do Interpola.
Izvor: Tanjug