Prilepin je priznao: „Volim i te Putinove reči i dan kada ih je izgovorio. Skretanje ulevo je neizbežno. Neka i ne sutra. Ali, neizbežno je. Vratiće se crvena zastava!“
Predsednik RF je, inače, priznao da je član KPSS bio 18 godina, pa nastavio:
„Bio sam, da budem iskren, običan član KPSS, ali, generalno, moglo bi se reći, ideološki član partije. I dalje mi se sviđaju mnoge vrednosti levice. Jednakost, bratstvo, šta tu nije u redu? Zar to nije srodno hrišćanstvu?» - rekao je predsednik Rusije.
Putinova otvorenost i Prilepinova pohvala na njegov račun vremenski došli su odmah pošto je Donald Tramp istupio sa tvrdnjom da je Kamala Haris, koja će postati potpredsednik SAD ako DŽo Bajden uđe u Belu kuću, «demokratska komunistkinja»
Odmah se nametnulo pitanje: da li je Putin hteo da pokaze da postoji izvesna ideološka osnova za uspostavljanje kontakata sa predstavnicima američke Demokratske partije?
Međutim, odmah nakon reči o svojoj naklonosti nekim levim vrednostima, ruski lider je o Trampu rekao:
„Znamo da je predsednik Tramp više puta zagovarao razvoj rusko-američkih odnosa. To svakako izuzetno cenimo. Ali, ono o čemu je govorio – nije u potpunosti ostvareno. Trgovina između Rusije i SAD porasla je osetno tokom Trampovog predsedavanja, čak i uprkos pandemiji. Naš zajednički rad na stabilizaciji svetskog tržišta energije razvio se prilično dobro. Uspeli smo da postignemo zaista dobar zajednički rezultat. Odnosno, ima i pluseva.
Ograničavajući faktor za trenutnu administraciju je određeni dvostranački konsenzus o potrebi obuzdvanja Rusije i njenog razvoja».
Putin podsetio da je „za vreme Trampovog predsedavanja uvedeno najviše svih vrsta ograničenja i sankcija Rusiji“:
«Četrdeset šest puta su donete odluke o novim sankcijama ili proširenju postojećih. Sadašnja administracija SAD povukla se iz Sporazuma o raketama malog i srednjeg dometa. To je vrlo ozbiljan korak».
Posebno je ukazao da su i komunizam i ideologija američkih demokrata izrasli iz evropske socijaldemokratije…
Putin istovremeno nijednom nije spomenuo „lov na veštice“ koji traje svih ovih godina, odnosno - potragu za Trampovim ruskim vezama. Nije uprkos tome što je DŽo Bajden američkog predsednika nazvao „Putinovim psićem“.
Možda i zato što su upravo demokrate poslednjih godina dale neprocenjiv doprinos jačanju imidža Putina i Rusije u svetu - misleći da ih demonizuju, zapravo su pomogli da se poveća uticaj Kremlja na svetske procese.
Jer, ako se i sami Amerikanci plaše Putina, to znači da je Rusija zaista već postala vrlo uticajna sila…
Ukoliko se ceo kontekst ima u vidu, jasno je da je Putin - govoreći o svojoj simpatiji prema ideologiji komunizma i američkih demokrata – učinio poklon Trampu za predizbornu kampanju.
I time što je Amerikancima dokazao da Tramp nipošto nije «Putinov agent»…
Učinio je to i ovim što je rekao o američkim crncima:
«Afroameričko stanovništvo Sjedinjenih Država čini stabilnu izbornu bazu, jednu od izbornih baza Demokratske partije. I Sovjetski Savez je takođe neprestano podržavao pokret Afroamerikanaca da ostvare svoja zakonska prava».
Američkim demokratama, dakako, nisu potrebne nikakve Putinove pohvale. Pogotovo ne u završnici predizborne kampanje…
Rusi pokreću projekat Tu-160M2. Više o tome čitajte OVDE.
Izvor: fakti.org