Zato je poznati moskovski popularizator istraživanja kosmosa Vitalij Jegorov još pre četiri godine predloži da se to proveri.
Pomoću posebnog „lunarnog satelita, koji je on nazvao i „narodnim“.
Jegorov dodatno naglašava: „Većinu ljudi interesuje – postoje li vanzemaljci i da li su Amerikanci uopšte bili na Mesecu? Vanzemaljce smo ostavili za kasnije i skoncentrisali na Zemljin satelit, sa ambicijom da utvrdimo – ko je tamo ostavio tragove. I kakve“.
Jegorov je u oktobru 2015-te započeo prikupljanje novca za izradu mikro-satelita koji bi na Mesecu napravi snimke mesta gde Amerikanci tvrde da su se iskrcali njihovi astronauti. Potom i mesta gde su se spuštale sovjetske i kineske međuplanetarne stanice.
Jegorov je dosta lako i brzo prikupio milion i po rubalja donacija za realizaciju projekta, ali računa da će se naći i „ozbiljan investitor“ koji će odlučiti da uloži još više.
Prvo su hteli satelit mase 30 kilograma, a sada on i njegovi saradnici smatraju da je prava težina – 70 kilograma. Sa optičkim teleskopom kao glavnim instrumentom.
Taj teleskop treba da ima rezoluciju dva puta veću nego kod kamera sonde LRO, jedinog aparata NASA.
Aparat treba da ima „hibridni“ motor koji bi istovremeno bio i pogonski i manevarski.
Međutim, to dovodi u pitanje slanja „narodnog satelita“ prema Mesecu sa geoprelazne orbite koju koriste svi sateliti koji funkcionišu na tzv. geostacionarnim orbitama. Jer, za to je potreban moćan motor sa rezervom goriva.
Zato postoji ideja da ga do određene tačke iznese – zajedno sa još nekim lunarnim aparatima – dovoljno moćna raketa...
Moguće je da „narodni satelit“ poleti zajedno sa ruskom sondom "Elektro-L3" koju bi u kosmos ponela moćna raketa "Proton".
Pročitajte OVDE kakvo su to svevideće oko testirali Rusi.
Izvor: fakti. org