Kurti je to rekao u izjavi za podkast časopisa Ekonomist, a dopisnik za Balkan Tim DŽuda, koji je sa njim razgovarao, bio je iznenađen zaokretom američke politike kada je su u pitanju odnosi Beograda i Prištine.
“Čudno je to što izjave koje sada stižu iz Vašingtone izgledaju kao da dolaze od agencije TASS, ili iz Moskve. Mnogo ljudi je zbunjeno jer izgleda kao da Amerikanci sada favorizuju Srbiju“, rekao je DŽuda.
Govoreći o kritikama koje o njemu govori kosovska opozicija a odnose se na pristup koji ima prema Americi, Kurti kaže da to nije bila njegova namera.
"Optužen sam da sam protiv Amerike, jer se u ovom trenutku nisam složio sa Grenelom. Sa Grenelom sam se složio da je potreban sporazum sa Srbijom, ali ne i o sadržaju sporazuma. Nisam smatrao da će ta razlika biti od velike važnosti, ali tako se ispostavilo ", rekao je Kurti.
Prema časopisu, čini se da su Amerikanci ohrabrili "prijatelje na KiM", uključujući predsednika tzv. Kosova Hašima Tačija, da doprinesu padu vlade.
"Tači se svakodnevno ponaša kao jedan od lidera opozicije. Svaki dan pronalazi razloge da me napadne", rekao je Kurti.
"Politika je bitka i ja sam nepokolebljiv. Znate kako se kaže - rat je nastavak politike drugim sredstvima. Za mene važi da je 'politika rat, ali drugim sredstvima'’", rekao je Kurti.
Pročitajte OVDE šta američki kongresmeni traže od Donalda Trampa.
Izvor: Kosovo onlajn