Kako je dodao, Sjedinjene države su im takođe dale svoje oružje i vozila.
- Kao rezultat sukoba, 27 ljudi je pobeglo, trenutno su pod zaštitom sirijskih vladinih snaga u Palmiri. Predali su desetine malokalibarskog oružja, bacača granata i teških mitraljeza - rekao je Žuralev.
U noći sa 13. na 14. april, grupa terorsita, koja je obučavana u bazi američkih snaga u blizini logora Rukban, pokušala je da izađe iz područja At-Tanf. Militanti su planirali da se predaju vladi i vrate u civilni život, rekao je Žuravlev. Na granici bezbednosne zone dužine 55 kilometara napao ih je odred radikalne grupe koju je podržao SAD Jaš Magavir al-Thavra ("Revolucionarna komandna vojska").
- Prema svedočenju pripadnika ilegalnih naoružanih grupa koje su se predale vladi, Amerikanci su ih snabdevali vozilima i oružjem. Američki instruktori su ih obučili za izvršavanje sabotaža na naftnoj i gasnoj i transportnoj infrastrukturi, kao i za organizovanje terorizma deluje na teritoriji koju kontrolišu sirijske vladine snage - rekao je.
Oružani sukob između sirijske vlade i opozicionih grupa, uključujući teroriste, počeo je 2011. godine. Do 2016. godine terorističke snage su značajno bile potčinjene, dok su vlada i opozicija zaključile primirje, a Rusi, Iran i Turska su delovali kao njegovi garanti.
Ruski Pancir-S oborio francuski borbeni avion Miraž! Više o tome čitajte OVDE.
Izvor: Mediji