U početnoj fazi ruski lekari su proučavali organizaciju procesa lečenja, upoznali se sa dijagnostičkom opremom i specifičnostima rada srpskih kolega. Vojni stručnjaci sprovode sveobuhvatnu dijagnozu pacijenata, prikupljaju anamnezu, razvijaju i nude taktike lečenja zasnovane na međunarodnim standardima medicinske nege. Zbog velikog broja pacijenata i povezanog velikog opterećenja medicinskog osoblja bolnice, srpske kolege su visoko cenile pomoć ruskih specijalista.
„Još pet medicinskih timova poslato je u Ćupriju, Novi Pazar, Čačak, Leskovac i Kragujevac, kako bi procenili epidemiološku situaciju. Oni će se konsultovati sa srpskim kolegama po pitanju organizacije karantina i dezinfekcionih mera, a takođe dele sa njima iskustvo u lečenju patogenih bolesti“, navodi se u saopštenju.
Još pet medicinskih timova poslato je da procene epidemiološku situaciju u gradovima Ćuprija, Novi Pazar, Čačak, Leskovac i Kragujevac. Oni savetuju srpske kolege o organizaciji karantinskih i dezinfekcionih mera i dele svoje iskustvo u lečenju visoko patogenih bolesti. Jedan od medicinskih timova ima i zadatak da odgovori na hitne promene epidemiološke situacije, kao i na svakodnevno praćenje zdravstvenog stanja ruskih trupa.
"Na teritoriji Vojno-medicinske akademije Oružanih snaga Srbije raspoređen je privremeni vozni park i punktovi sa specijalnom opremom koja se koristi pri dezinfekciji", dodaje se u saopštenju.
S obzirom na veliki broj obolelih i veliki pritisak na medicinsko osoblje, srpska strana je visoko ocenila pomoć ruskih vojnih stručnjaka, navodi se u saopštenju.
Ranije je održan sastanak na kojem su utvrđeni glavni zadaci za pružanje pomoći. Pre svega, posao će se izvoditi u dve beogradske bolnice - Klinici za akušerstvo i ginekologiju "Narodni front" i Kliničkom centru "Dragiša Mišević", gde se nalaze izolovani pacijenti.
Rusima protiv SAD dovoljna je i jedna raketa. Više o tome čitajte OVDE.
Izvor: vostok.rs