Navela je i da je Samoopredeljenje u svojoj usavnoj žalbi istaklo da su "Tači i DSK sledili praksu i ustavnu normu Srbije", što je, kako je rekla, jedan od kontraargumenata Samoopredeljenja.
- Put koji slede za formiranje nove vlade definisan je Ustavom Srbije, a ne kososkim ustavom. Dakle, sve druge tvrdnje jednostavno su izvađene iz konteksta sa niskim političkim ciljevima od neukih ljudi koji se bave površnim ustavnim interpretacijama - ocenila je Salahu.
Samoopredeljenje je juče podnelo tzv. kosovskom ustavnom sudu ustavnu žalbu, koju je potpisalo 30 poslanika te stranke, za ocenu ustavnosti Tačijeve odluke da mandat za formiranje nove vlade poveri DSK, odnoso Avdulahu Hotiju. Ovim povodom oglasila se i zamenica predsednice tzv. kosovskog parlamenta iz Samoopredeljenja, Arberie Nagavci, sa objašnjenjem zašto je Ustav Srbije spomeut u ustavnoj žalbi tog pokreta.
Ona kaže da ustavna žalba ukazuje da se deo prištinskih vlasti ne deluje u skladu sa tzv. kosovskim ustavom, već kako je to predviđeno Ustavom Srbije.
- Naša žalba ustavnom sudu pravnim argumentima ukazuje da se deo vlasti na (tzv.) Kosovu ne ponaša u skladu sa (tzv.) kosovskim ustavnims udom, već onako kako je predviđeno Ustavom Srbije, a to je put kojim ne treba da se ide - navela je ona na svom fejsbuk profilu.
Nagavci tvrdi da su se Tači i DSK upravo poneli u skladu sa normama Ustavnog suda Srbije, "zaobilazeći pritom član 82 Ustava Republike Kosovo".
Ni 25 godina od Bljeska počinioci nisu kažnjeni! Više o tome OVDE.
Izvor: Tanjug