Prema rečima izvora, jednog od zaposlenih u "Beogradu na vodi", u ponedeljak je u preduzeću održan sedmočasovni sastanak nakon kojeg je menadžment odlučio da se zahvali na saradnji većem broju radnika, a odluka je doneta nakon što su rukovodioci projekta odbili da smanje cene kvadrata stanova koje se kreću od 2.500 do 7.800 evra po kvadratu, pa su na osnovu otpuštanja radnika odlučili da uštede.
Iako bi vlast svaki put govoreći o "Beogradu na vodi" isticala da je reč o projektu budućnosti, najvećem projektu u ovom delu Evrope, očigledno da je recesija usled koronavirusa uticala i na ovaj projekat, koji se očigledno našao u znatno težoj situaciji nego lani.
"Beograd na vodi" od rušenja u Savamali do danas
Projektat "Beograd na vodi (Belgrade Waterfront)" pompezno je najavljen još sredinom 2014. godine, a na njemu su radili Vlada Srbije u saradnji sa arapskim investirorima i kompanijom "Igl Hils" (Eagle Hills).
Rečeno je tada da je direktor te kompanije Muhamed Al Abar spreman da investira više od tri milijarde dolara za projekat na obali reke Save.
Izgradnja "Beograda na vodi" počela je međutim od trenutka spornog i bespravnog rušenja objekata u Hercegovačkoj ulici u Savamali.
U izbornoj noći 24. aprila 2016. godine, grupa maskiranih lica blokirala je Hercegovačku ulicu i bagerima srušila objekte privatnih firmi Iskra, Transport peroni i restorana Sava ekspres.
Tadašnji premijer Srbije Aleksandar Vučić rekao je da su to uradili "kompletni idioti" iz vrha gradskih vlasti i da će zbog toga odgovarati. Nešto kasnije, međutim, Vučić je promenio ploču, a pravni postupak protiv rušenja u Savamali nikad nije pokrenut.
Prva kula u "Beogradu na vodi" završena je sredinom 2018. godine, kada je i počelo useljavanje u kupljene stanove na toj lokaciji, a kvadrat najskupljeg stana koštao je 7.800 evra.
Do danas je u "Beogradu na vodi" podignuto nekoliko stambenih objekata i napravljeno šetalište.
Kako se RTS se sve više pretvara u RTSNS, pročitajte OVDE.
Izvor: Direktno