Najmanje jedna osoba povređena kada su demonstranti počeli da bacaju flaše ka policiji.
Britanski premijer Boris DŽonson oglasio se povodom eskalacije nasilja u Londonu.
Breaking: Video shows police running away as rioters attack them in London, UK. pic.twitter.com/oA1jEj3j9Q
— PM Breaking News (@PMBreakingNews) June 7, 2020
"LJudi imaju pravo da mirno protestuju i poštuju mere socijalnog distanciranja, ali nemaju pravo da napadaju policiju. Odgovorni će biti privedeni", napisao je DŽonson na Tviteru.
U protestima ove sedmice u Londonu povređeno je 27 policajaca, od toga 14 juče.
Police draw batons as they clash with protesters following a second day of largely peaceful anti-racism demonstrations in London.
— SkyNews (@SkyNews) June 7, 2020
Follow live updates: https://t.co/MwUWxXYFiqpic.twitter.com/HZvq1IKcRR
Šef policije Londona Kresida Dik i ministar zdravlja Met Henkok apelovali su da se demonstranti ne okupljaju u Londonu zbog opasnosti od širenja virusa korona.
The police knew the riots were coming to London, they knew there was going to be disorder, damage and disruption.
— Darren of Plymouth 🇬🇧 (@DarrenPlymouth) June 7, 2020
Where are the riot police?pic.twitter.com/n5t9qLLCn0
Protesti širom sveta traju već 12 dana nakon smrti Afroamerikanca DŽordža Flojda prilikom privođenja u Mineapolisu 25. maja.

Pročitajte OVDE koji se to preokret dogodio.
Izvor: Blic




