Esper je premestio oko 1.600 aktivnih vojnika u Vašington i region, ali je tamo već bilo raspoređeno oko 5.000 pripadnika Nacionalne garde, pa je vojska, kako nije bilo potrebe za njenim učešćem, vraćena u četvrtak uveče, navodi Si-En-En.
Majli je, prema rečima izvora, imao snažan osećaj da još nije pređen prag, informativno opisan kao "teška okolnost", da bi bilo legalno da predsednik pozove vojsku u pomoć.
Nakon nasilja u Vašingtonu, Majli se čuo nekoliko puta sa predstavnicima demokrata u Kongresu, kao i sa Nensi Pelosi.
Iako nisu poznati detalji njegovog razgovora sa demokratama, Majli je u ponedeljak uveče sa predsednikom Trampom vodio vrlo napet razgovor, tvrdeći, uprkos predsednikovim pretnjama, da aktivne vojne trupe nisu neophodne kako bi smirile nerede u Vašingtonu.
S druge strane, iako je Bela kuća potvrdila podršku Esperu, ovakva odluka mogla bi ga koštati pozicije.
Kongres je nezvanično obojicu kritikovao zbog šetnje s predsednikom do crkve Svetog Jovana, a prema izvoru bliskom vosjci, Esper i Majli veoma žale što su to sebi dozvolili.
Esper je i ranije izjavljivao da pokušava da se drži dalje od politike, ali da mu to ne uspeva uvek, dok je Majli još nije progovorio o zajedničkoj šetnji s predsednikom.
Kina ima novog i veoma moćnog neprijatelja Više o tome OVDE.
Izvor: Tanjug