Međutim, to se nije dogodilo u Kliničkom centru u Nišu gde, i dalje ima zaposlenih na osnovu oročenih ugovora o radu.
Lekari koji su angažovani u Kliničkom centru u Nišu tokom epidemije uglavnom su zaposleni na osnovu ugovora o radu na tri i šest meseci, neki i volonterski. Pozvani su u jeku borbe sa koronavirusom i to u gradu koji je postao najveće žariste u Srbiji.
Predsednik Aleksandar Vučić tada je obećao da će svi lekari angažovani u borbi protiv KOVID-19 u Srbiji - biti primljeni u stalni radni odnos.
To se u nekim gradovima već dogodilo, ali ne i u Nišu, tvrde neki od lekara koji su insistirali na anonimnosti.
I u Sindikatu "Sloga" tvrde da je na sastanku u Kliničkom centru rečeno da trenutno ne mogu da ih zaposle, pravdajući se da ne postoji plan za njihovo trajno angažovanje i loptu prebacuju na Republički fond za zdravstveno osiguranje.
"Lekari koji su radili za vreme vanrednog stanja, kao i svi zdravstveni radnici po naredbi Ministarstva zdravlja moraju biti primljeni, rukovodstvo KC Niš je izrazilo želju da ih primi, ali bez konkretnog kada, uvek se vade na Fond, kao neće Fond da da platu, i tako. Oni tvrde da Fond neće da finansira te zdravstvene radnike, ali je naredba Ministarstva jasna, oni to moraju da reše", kaže Predrag Đurić iz "Sloge".
U Sindikatu "Sloga" su rekli i da će, ukoliko Klinički centar ne postupi po naredbi ministra Lončara, podneti krivične prijave protiv te zdravstvene ustanove i svih nadležnih u ovom slučaju.
Pročitajte OVDE zašto raste broj novozaraženih virusom Korona u Srbiji.
Izvor: N1