- Nemacka je prva, mimo svih, priznala nezavisnost Hrvatske i Slovenije, i to nije bilo u korist srpskih interesa - podsetio je on.
Kako je dodao, od osamdesetih godina prošlog veka, albanska emigracija je imala uporište u Nemačkoj, a u Bonu je, prema njegovim recima, bila kosovska izbeglička vlada i Nemačka je "opsluživala tu emigraciju".
On je naveo da je prvi vojni "izlazak posleratne Nemacke" bilo ucešće u sukobima u Bosni i Hercegovini, i na Kosovu i Metohiji u sklopu NATO.
Prema njegovim recima, pitanje Kosova i Metohije diže se na viši nivo, te je usledio jasan stav Nemačke da nema govora o promenama granice.
- Nemacka predsedava EU, ima interesa da ga obeleži i na tom pitanju (KiM) i daje do znanja da to pitanje ima poseban znacaj, i mora brzo da se reši. To je poruka i nama da ne insistiramo na temama koje bi bile van toga, uključujući i kompromis.
Kazao je da nije slučajno što je nemački ministar spoljnih poslova Hajko Mas rekao da će doći u Beograd i Prištinu i dodao da će rešavanje pitanja KiM "biti testament Angele Merkel", koja se, kako kaže, povlači iz politke.
Jednim telefonskim pozivom sprečeno izbijanje krvavog sukoba? Više o tom OVDE.
Izvor: Tanjug