Budući oružani sukob protiv bliskog protivnika, verovatno Rusije ili Kine, “ne bi ostao daleko od naših obala” i više bi bio “sličan dobu Drugog svetskog rata”, tvrdi Braun u svom programskom radu za ovu vojnu granu.
Da bi se pripremilo za sukob, vazduhoplovstvo bi se moralo oprostiti od nekih svojih starih strategija i opreme, kao i starijih programa, kako bi prihvatilo relevantnu tehnologiju i strategije, zaključio je on. Ovo je za ovu granu sve važnije, s obzirom na to da će njen budžet vjerovatno biti ograničen u odnosu na prethodne godine.
“Verovatno će za buduće budžetske pritiske biti potrebne najteže odluke o strukturi snaga u generacijama. Ne možemo izbjeći te odluke. Prethodne odluke ne daju rezultate koji su nam danas potrebni zbog brzo promjenjivih elemenata takmičenja sa Kinom i Rusijom“, tvrdi Braun.
Za razliku od prethodne administracije, američki predsednik Donald Tramp i njegova administracija neprestano sugerišu da su Rusija i Kina najverovatniji „bliski protivnici“ s kojima bi se Amerika mogla suočiti u budućem oružanom sukobu, iako nijedna nacija ne pokazuje bilo kakav oblik vojne ili teritorijalne agresije na SAD.
Promena položaja praćena je odlukom Vašingtona da podstakne ulaganja u razvoj novog nuklearnog oružja i u modernizaciju postojeće nuklearne tehnologije. Trampova Bela kuća takođe je 2019. godine odlučila da se odrekne ključnog sporazuma sa Rusijom iz sovjetske ere, kojim je zabranjen razvoj i proizvodnja balističkih projektila kratkog i srednjeg dometa, pod izgovorom navodnih kršenja sa ruske strane, najavljujući stvaranje novih nuklearnih raketa ubrzo nakon toga.
Snimke serije napada na turske vojnike na severu Sirije pogledajte OVDE.
Izvor: Logično