Ovo je otvorena i direktna podrška inicijativi kongremsena-demokrata da se Tramp u narednih nekoliko dana opozove (impičment).
Uostalom, nije se libio da izgovori:
„Jasno sam rekao da predsednik Tramp ne bi trebalo da ostane u svom kabinetu (u Beloj kući). Tačka!“
Bajden je ovako odgovorio na pitanje da li je Tramp umešan u „podsticanje prošlonedeljne pobune“, kada su njegove pristalice upale u Kapitol.
I ovaj Bajdenov nastup svedoči da će demokrate i duboka država učiniti sve što je u njihovoj moći da obore Trampa pre 20. januara i da mu kongresnom rezolucijom zabrane bavljenje politikom i dolazak na države položaje. Nije, međutim, nimalo sigurno da će u tome uspeti.
Primera radi, prilično mračno gledanje na ono sa čime će se suočavati SAD ima bivši britanski ministar spoljnih poslova Dejvid Miliband koji predviđae „balkanizaciju“ Sjedinjenih Država.
On je Trampove pristalice nazvao „gomila mrzitelja“ koja je udarila na „svete demokratske institucijae“, ali procenjuje da u SAD „vatra mržnje“ još nije ugašena, Odnosno: da „nedavni događaji u Vašingtonu nisu kraj krize“.
Prema Milibandu, postoji rizik da će Sjedinjene Države počnu da liče „na Balkana tokom tamošnje akutne faze rata i krvoprolića“.
On pod „balkanizacijom“ razume proces raspada regija na rascepkane etničke grupe koje ujedinjuje samo zajednički geografski položaj, a sukobljavaju neprijateljstva i razmirice.
„To je opasnost i za današnju Ameriku. Trenutne tenzije zadiru i u sferu kulture, samoidentifikacije Amerikanaca i njihovog poglreda na svet. Rizici su utoliko veći što veoma veliki broj Amerikanaca poseduje oružje“.
Oružane grupe kreću u Vašington ako Trampa smene pre 20. januara. Više o tome čitajte OVDE.
Izvor: fakti.org