Dobar start Čukaričkog i Vojvodine u Ligi Evrope!

Tim sa beogradskog Banovog brda je na svom terenu, u revanšu 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope remizirao sa Domžalom, ali prošao dalje.
Liga Evrope (Foto: uefa.com)

Čukarički je sačuvao prednost iz Slovenije (1:0) i na svom stadionu remijem bez golova eliminisao Domžale a već narednog četvrtka (16. jul) zakazao duel 2.- kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Gabale iz Azerbejdžana. U pravom ratu za svaku loptu, u meču sa 36 faulova i 12 žutih i 1 crveni, Brđani su imali nekoliko zicera, pogodili i prečku, a poslednjih 15 minuta strahovali da meč ne uđe u produžetke. Ipak, kad se sve sabere, bolji ide dalje. Čukarički je pokazao od starta da je bolji i iskusniji tim od gostiju iz Slovenije, ali im je trebalo 25 minuta da uspostave svoju igru. Domžale se nije branilo, uprkos nekim solidnim akcijama nijednom nisu ugrozili gol Stevanovića, ali su zato u defanzivi bili i srčani i grubi i prljavi. Čukarični nisu bili u elementu, ali su imali dve velike prilike i jednu stativu. NJu je direktno iz kornera pogodio Rajko Brežančić u 25. minutu, s tim da je Pavlović na odbitak morao bolje da reaguje. Desetak minuta kasnije Pavlović je primio odličan pas Matića, prošao prepreku i sa 15 megara šutirao samo pored stative. Mogli su Ostojić i Bojić više posle karambola i glavometa kad je golman Vidmar bio daleko od linije... Matić je u 64. minutu mogao da prekrati muke. Stojkovićev centaršut sa pet metara je ubacio pravo golmanu u ruke. Petar Bojić je u 77. pogodio prečku, da bi u kontri Stevanović zaustavio udarac Vuka sa pet metara i sprečio goste da povedu iz prve prilike. Na kraju su gosti krenuli na sve ili ništa, domaćini strepeli a Stojiljković umesto da za nekoliko minuta bude strelac, zaradio je samo žuti ѕbog simuliranja.

Vojvodina: Preokretom do drugog kola

U revanšu prvog kola kvalifikacija za LE, MTK prvi došao u vođstvo, ali su Novosađani onda zaigrali mnogo bolje. Naredni protivnik Spartaks iz Letonije. Vojvodina ide dalje. Fudbaleri novosadskog superligaša plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope gde im je rival Spartaks iz Letonije. Večeras su Novosađani nadigrali na „Karađorđu“ predstavnika Mađarske 3:1 (2:1) pogocima Stanisavljevića, Mrdakovića i Ivanića i s obzirom na to da je u orvom meču u Budimpešti odigran remi bez pogodaka, naš tim je obezbedio prolaz. Novosađani su igrali brzo, maštovito, sa mnogo dobrih akcija i na krilima publike stigli do značajnog trijumfa pa sa terena ispraćeni ovacijama. Hladan tuš za domaće igrače i navijače u samoj uvertiri meča. Već u trećem minutu Mađari su poveli, činilo se iz ofsajda. Varga je ubacio loptu iza zadnje linije Novosađana, tamo je dočekao Streštik i poslao u mrežu dok su odbrambeni fudbaleri našeg tima zastali i čekali reakciju linijskog sudije, koji, međutim, nije podigao zastavicu pa su gosti proslavili pogodak. Mađari su, inače, imali i prvi napad i, činilo se, ušli mnogo agresivnije u utakmicu. Ali to je potrajalo samo u uvodu, dok nisu postigli pogodak, da bi se zatim opredelili za defanzivniju varijantu i pretnje iz kontranapada. Vojvodina je uzvratila odmah posle pogotka rivala,prodorom Stamenića po levom krilu čiji je centaršut Mrdaković udarcem glavom prosledio zamalo pored stative. Novosađani su odmah zatim zapretili akcijom Ivanića, koji je posle duela sa Besom u šesnaestercu Mađara ostao na travi, pa su domaći navijači tražili penal. Ipak, Vojvodina je izjednačila i te kakvim pogotkom. Stanisavljević je u 14. minutu iz slobodnog udarca- skraćenog kornera sa desne strane, udarcem levom nogom poslao projektil u desni rogalj gola Hegeduša za erupciju oduševljenja na tribinama „Karađorđa“. To je bila potvrda da igru izabranika Zlatomira Zagorčića nije poremetilo rano vođstvo gostiju.Preuzeli su konce igre u svoje ruke i nastavili sa opsadom gola gostiju. Za razliku od prvog meča u Budimpešti, trener Vojvodine je ubacio tri nova igrača, Maksimovića, Pankova i Stamenića. NJegov tim je imao dominaciju na terenu, s obzirom na činjenicu da je težište igre bilo na polovini gostiju. Pokušali su Novosađani da probiju odbranu Mađara u 26. Minutu akcijom Nastića, ali je Mrdaković zakasnio na centaršut. Ritam Novosađanima davali su u prvom poluvremenu odlični Maksimović i kreator Ivanić. Opsada i kreativne akcije Novosađana urodile su plodom u 40. Minutu. Posle duplog pasa na desnom krilu, Maksimović je sjajno centrirao, Mrdaković udarcem glavom skrenuo loptu na pravo mesto, u mrežu rivala za prednost 2:1. Dva minuta kasnije Mrdaković je šutirao zamalo pored gola za uzdahe sa tribina. Najistureniji napadač Vojvodine je u 45. minutu doprineo nesporazumu Vaša i Hegeduša, ali mađarski golman uspeo da stigne loptu na samoj gol liniji. Sa svoje strane, fudbaleri iz mađarske prestonice su sve do prednosti Novosađana, odugovlačili igru, „krali vreme“, ali im nije uspelo da unesu nemir i nervozu u igrače našeg tima. U nastavku, već u 50. Minutu, Vojvodina je postigla treći pogodak. Vasilić je šmekerski odigrao petom Sekuliću, usledio je centaršut na drugub stativu, na nogu Ivaniću koji je preciznim udarcem krunisao odličnu akciju svog tima za 3:1. Trener Mađara, Laslo Čaba u igru je uveo Brazilca Mikea a novosadski strateg Zagorčić umesto povređenog, odličnog Maksimovića, univerzalca Puškarića. U 53. Minutu Stanisavljvić je pripremio šansu Mrdakoviću ali je novosadskom centaforu lopta pobegla. Ipak, pokušao je minut kasnije Mrdaković snažnim šutem, koji je međutim, zaustavio dobro postavljeni golman hegeduš. Stanisavljević je u 67. Minutu šutirao odlično, iz trka, ali je lopta fijuknula pored satative. Naredni aplauz, takođe upućen Stanisavljeviću, usledio je u 72. Minutu kada je iz slične pozicije iz koje je postigao pogodak u prvom poluvremenu, izveo slobodan udarac. Ovaj put, međutim ekipu iz Budimpešte, spasila je stativa.