On je dodao da je cilj smanjenje kontakata, kao i da je to jedina mogućnost.
- Mi tražimo i više od toga, da skraćenje radnog vremena bude do 17 sati, pa onda vakcinacija - zaključio je dr Kon.
- Smatramo da je hitno i neophodno da budu rigoroznije mere. Nemamo vremena da se vraćamo. Ove mere što sada pričamo poslate su u prvoj polovini aprila. Konačna odluka je na Vladi Srbije - jasno je rekao epidemiolog.
Mnoga pitanja ostaju bez odgovora https://t.co/Ke2inHEdOL
— Dnevne Novine Pravda (@NovinePravda) November 1, 2021
O ivermektin grupi
- Po zakonu o lekovima što nije registrovano za lečenje ljudi, ne sme ni da se koristi za ljude. Sve dalje o leku ivermektin odbacujem kao malo verovatno. Ništa ne može da zameni vakcinaciju, to je doktrina - naveo je epidemiolog i član Kriznog štaba Predrag Kon i dodao da o tome treba da govori ALIMS.
Kako Predrag Kon kaže, postoji tim lekara koji se bavi lečenjem i protokolima.
- Ako se izađe iz toga ulazi se u prostor koji nije legalan. Pitao sam pre godinu dana naše lekare koji su rekli da je lek u eksperimentalnoj fazi da nema dejstva.
— Dnevne Novine Pravda (@NovinePravda) November 2, 2021
O vakcinaciji prosvetnih radnika
Vakcinacija prosvetnih radnika je bitna i još u aprilu je traženo da ona bude obavezna, naglasio je dr Kon. To je pitanje koje prati svaku sednicu Kriznog štaba, jer nije dovoljan obuhvat u nekim službama.
- Obavezna vakcinacija je odluka države, ona je još uvek preporuka. Hoću da kažem da su lekari vakcinisani skoro 90 procenata, a u kovid bolnicama i mnogo više od toga - rekao je epidemiolog.
Dodaje da je vakcinacija prešla preko 50 odsto među punoletnima, a da je cilj podignut na 80 odsto.
- U samo startu se očekivalo da će 50 odsto biti dovoljno, ali se posle utvrdilo da vakcina ne daje toliko jak imunski odgovor - kazao je on.
Satelistske snimke ruske granice koji su zaprepastili Kijev pogledajte OVDE.
Izvor: Informer/Blic