Ovo je uverenje dvojice najviših ruskih vojnih stratega, objavljenih u novoj analizi kako bi se mogao odigrati navodni sukob.
Pišući u novom izdanju časopisa Vazdušno-kosmičkih snaga, dva vanredna profesora na ruskoj akademiji za obuku pilota objavili su analizu kako bi svaka invazija koju bi saveznici NATO-a pokrenuli protiv Rusije zavisila od masovnog vazdušnog bombardovanja avionima i raketama.
Vladilen Stučinski i Mihail Korolkov kažu, međutim, da ovakav pristup nije pouzdan.
Da bi prekinula bombardovanje i osujetila kopnene operacije, kažu analitičari, Rusija bi trebala da pokrene kolosalni kontra ili preventivni udar kako bi uništila neprijateljski hardver.
To se može postići, tvrde oni, kombinovanom upotrebom bespilotnih letelica, projektila, sajber ratovanja i novog naoružanja, uništavajući zapadnu opremu pre nego što uopšte pokrenu rakete.
U analizi se ističe strah od potencijalnog bombardovanja ključnih ruskih vojnih ciljeva nakon što su se SAD jednostrano povukle iz "Ugovora o nuklearnim snagama srednjeg dometa" 2019. godine.
Ugovor je zabranjivao Vašingtonu i Moskvi gomilanje raketa kratkog i srednjeg dometa na kopnu u Evropi.
Zvaničnici bivšeg predsednika Donalda Trampa tvrdili su da je Rusija rasporedila "više bataljona" krstarećih raketa širom zemlje, kršeći sporazum, "sa sposobnošću da pogode kritične evropske ciljeve".
Poslednjih godina Rusija je više puta protestovala zbog aktivnosti NATO-a blizu svojih zapadnih granica, dok NATO svoje delovanje naziva "suzbijanjem ruske agresije."
Huti opet u napadu, Saudijci i kvislinzi u bekstvu na dva fronta. Više o tome čitajte OVDE.
Izvor: Informer