Kako je naveo sagovornik televizije, takva odluka se razmatra i mogla bi da bude doneta kao znak podrške Ukrajini, ali i kao poseban signal Moskvi.
SAD su dužne da, u skladu sa Konvencijom iz Montrea, 14 dana ranije obaveste o kretanju brodova ka Crnom moru, ali da li je to već učinjen nije poznato.
Međutim, Pentagon nije komentarisao ove medijske izveštaje o mogućem otpremanju brodova u Crno more.
„Nemamo ništa da vam kažemo (po tom pitanju)“, rekao je portparol Pentagona za RIA Novosti.
Podsetimo, vrhovni komandant ukrajinske vojske Ruslan Homčak ranije je izneo tvrdnju da Rusija navodno postepeno nagomilava snage na granici sa Ukrajinom, čime ugrožava njenu vojnu bezbednost.
Tim povodom portparol američkog Stejt departmenta Ned Prajs je nedavno izjavio da je Vašington zatražio objašnjenje od Moskve u vezi sa eskalacijom „ruske agresije“ i premeštanjem ruskih trupa u blizini granica Ukrajine.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov odgovorio je da premeštanje ruske vojske na teritoriji Rusije ne bi trebalo da brine druge države, jer ih ni na koji način ne ugrožava.
Situacija u Donbasu zaoštrila se krajem februara. U regionu se praktično svaki dan beleži razmena vatre, uključujući uz upotrebu minobacača i bacača granata. Strane se međusobno optužuju za pogoršanje situacije.
Za koga je radio aktuelni lider Islamske države pročitajte OVDE.
Izvor: rs.sputniknews. com