Ovo hapšenje, kao i proces koji je pokrenut protiv njega, ostaće misterija kako za domaću javnost, tako i za hrvatsku koju čitav slučaj veoma zanima.
Ražnatović je pušten iz zatvora da čeka pravosnažnost presude, što je, kako se navodi, bilo bez ikakvog zakonskog osnova. Govori se da je u pitanju dogovor koji je napravljen sa hrvatskim vlastima, ali do danas nije zvanično potvrđeno.
Prema pisanju hrvatskih medija, šira jugoslovenska javnost je saznala o postojanju Srpske dobrovoljačke garde tek nakon ovog hapšenja.
NJega su uhapsili policajci srpske nacionalnosti, na čelu sa Milanom Šerbulom. O ovom komandiru se zna da je ubrzo penzionisan, a čak je zbog ove akcije proveo mesec dana u zatvoru u Kninu.
- Tek u mojoj stanici saznao sam koga smo uhapsili i bilo mi je drago da nam je baš on pao u ruke. Do tada sam čuo o Arkanu kao kriminalcu i šverceru, ali sam posle saznao da je on puno veća zver nego što sam ja tada mislio. Skupilo se tu mnogo šefova i specijalaca iz Lučkog. Nešto su se došaptavali, dogovarali, kao da ga se boje. Meni je to bilo smešno. Što ga se bojite, pomislio sam - rekao je Šerbula jednom prilikom.
Optužnica koja je podignuta protiv Ražnatovića teretila ga je da je "pomagač" i čovek koji je svojim vozilom obezbedio drugim uhapšenim licima prevoz od Beograda do Knina.
U subotu 15. januara, u 17:05 sati, u holu hotela "Interkontinental" u Beogradu došlo je do pucnjave u kojoj je na licu mesta smrtno stradalo jedno lice, Milenko Mandić zvani Manda, dok su Željko Ražnatović i Dragan Garić preminuli ubrzo u Urgentnom centru u Beogradu od posledica zadobijenih povreda. Tako je završena priča o vođi "tigrova"
Donbas napadnut iz više pravaca! Više o tome OVDE.
Izvor: Mediji