Najnovije

SNAGE OTPORA ODBILE NAPAD TALIBANA: U toku su žestoke borbe, ekstremisti jurišaju da probiju odbranu Pandžšira! (VIDEO)

Talibani su napali prvu liniju Pokreta otpora u avganistanskoj provinciji Pandžšir koja nije pod kontrolom talibana, saopštila je televizija "Tolo njuz", pozivajući se na izvor blizak snagama otpora.

Talibani. (Foto: Jutjub)

Prema rečima neimenovanog izvora, snage otpora odbile su napad. Kako kaže, sukobi se nastavljaju.

Ranije je predstavnik otpora Pandžšira Fahim Dašti izjavio da su snage otpora u tom avganistanskom regionu negirale saopštenje da je postignut dogovor sa Talibanima o prekidu ratnih dejstava na severu zemlje.

Inače, provincija Pandžšir je jedini deo Avganistana koji talibani danas ne kontrolišu. Ovde se sa svojim pristalicama povukao Ahmad Masud, sin vođe avganistanskih Tadžika kojeg su devedesetih godina ubili talibani.

Početkom avgusta talibani su pojačali ofanzivu protiv vladinih snaga u Avganistanu. Talibani su 15. avgusta ušli u glavni grad i preuzeli kontrolu nad predsedničkom palatom, a 16. avgusta su objavili da je rat u Avganistanu završen i da će državno uređenje biti određeno u bliskoj budućnosti.

Amerika ima jedan cilj - na udaru Srpska pravoslavna crkva! Više o tome OVDE.

Izvor: rs.sputniknews. com

Bonus video

Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.

Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:

PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.

Kolumne

Najnovije vesti - Ratni izveštaji

VREMENSKA prognoza

Najnovije vesti - PRAVDA