Kostić uradio za pola sata nešto što nije viđeno 13 godina (VIDEO)

Ajntraht iz Frankfurta je šokirao Španiju i Evropu pobedom nad Barselonom 3:2, a glavni režiser senzacije na Kamp Nou bio je Filip Kostić.

Levo krilo srpske reprezentacije je već u četvrtom minutu zatresao mrežu Barselone iz penala, da bi pola sata kasnije asistirao Rafaelu Boreu za evrogol i najavu senzacije.

Tako je Kostić ušao u istoriju kao prvi igrač posle 13 godina i Žuninja Pernambukana iz Olimpik Liona koji je bio strelac i asistent protiv Barse na njenom terenu.

Spektakularno veče u Kataloniji Kostić je zaokružio novim golom u 67. minutu za nedostižnih 3:0.

Kostić (29) ove sezone briljira u Ajntrahtu sa 7 golova i 13 asistencija u 35 nastupa.

Otkako je u leto 2018. došao u klub iz HSV za 6 miliona evra, na 162 utakmice je postigao 33 i namestio 61 gol.

Transfermarkt procenjuje njegovu vrednost na 20 miliona evra, a sada je samo pitanje koji klub će ga kupiti na leto.