“NJih troje biće zaposleni na poslovima čuvanja i redovnog održavanja vojničkog groblja u Solunu. Održavaće pismene i druge oznake na njima, negovati i obnavljati zasade i cveće, održavati cveće i voditi posetioce”, kažu u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.
Krstimir Copas već 30 godina živi u Solunu, imao je građevinsku firmu preko koje je sarađivao sa našim konzulatom i stekao poverenje, pa je tako i dobio posao.
Nekoliko prethodnih godina je "u igri" za naslednika Đorđa Mihailovića bio njegov zamenik Predrag Nedeljković iz Kraljeva, ali mu je krajem prošle godine istekao ugovor i nije produžen.
Ministar spoljnih poslova Nikola Selaković na Instagramu je tada napisao da je Nedeljković razrešen zbog "samovolje, bahatosti i nedoličnog ponašanja", bez drugih detalja. Problemi koje je pravio trajali su godinama, a čak je i deda Đorđe Mihailović trpeo psihičko maltretiranje svog pomoćnika. Zbog svega toga, Nedeljković je posle sedam godina morao da se vrati u Srbiju, a oduzeto mu je i zvanje počasnog građanina Kraljeva.
Na Zejtinliku se nalazi gotovo 21.000 grobova, što ga čini najvećim grobljem na Balkanu i jednim od najvećih u Evropi. Tu je u spomen-kosturnici 5.580 posmrtnih ostataka srpskih vojnika, a još 1.448 naših ratnika sahranjeno je u deset parcela na groblju, u dve zajedničke grobnice 78 nepoznatih boraca i 217 nepoznatih srpskih zarobljenika prenetih iz Carigrada.
O tome kako The New York Times tvrde da SAD u Ukrajini već ratuju protiv Rusije pročitajte OVDE.
Izvor: Novosti onlajn