“Iza agresivne retorike NATO-a kriju se protivrečnosti i neslaganja unutar bloka. Alijansa predvođena SAD odavno je istrošila sve svoje mogućnosti”, primećuje se u publikaciji.
U publikaciji se takođe naglašava da će snabdevanje Kijeva oružjem i sankcije Rusiji dovesti samo do negativnih ekonomskih posledica po njih same.
“Amerikanci i Evropljani su dobro svesni da Rusija nikome ne predstavlja pretnju. I možemo očekivati da će na jesen obični građani sa Zapada početi da postavljaju pitanja svojim liderima - "Zašto bismo mi i dalje trpeli ekonomske poteškoće?", navodi se u tekstu.
Istovremeno, kako navodi ovo izdanje, neke članice NATO-a priznale su da su već iscrple sve svoje zalihe vojne opreme za Kijev, a isporuka novog naoružanja ovoj istočnoevropskoj zemlji zahtevala bi značajan proizvodni napor i vreme.
Time, kako je sumirao autor, SAD gube autoritet i biće prinuđene da svoju viziju globalnog poretka koordiniraju sa drugim članicama međunarodne zajednice.
Krajem 2021. Rusija je objavila nacrte ugovora sa Sjedinjenim Državama i sporazuma sa NATO-om o bezbednosnim garancijama. Moskva je, posebno, zahtevala od svojih zapadnih partnera pravne garancije odbijanja daljeg širenja NATO-a na istok, pridruživanja ukrajinskom bloku i uspostavljanja vojnih baza u postsovjetskim zemljama. Predlozi sadrže i klauzulu o nerazmeštanju udarnog naoružanja NATO-a u blizini granica Rusije i povlačenju snaga Alijanse u istočnoj Evropi na položaje iz 1997. godine.
O pojačanju ruskoj armiji koje stiže iz Čečenije pročitajte OVDE.
Izvor: Novosti onlajn