Predsednik Saveta Federacije je napomenula da borba za očuvanje ruskog identiteta u Sevastopolju i na Krimu nije prestala ni jednog dana i tokom perioda kada je region bio u sastavu Ukrajine.
„Danas smo posebno svesni koliko su se ispostavile važne i pravovremene odluke donete u martu 2014. godine. Očigledno je da je projekat `antirusija`, zbog čega je naša specijalna vojna operacija pozvana da to zaustavi, bio prvenstveno usmeren na poluostrvo Krim, u Sevastopolju. Tada smo uspeli da osujetimo planove `derusifikatora` i odbranimo našu istoriju, našu kulturu i našu zajedničku budućnost. Tako će biti i sada“, rekla je Matvijenkova.
Ona je dodala da se sada pokušava izbrisati Rusija iz istorijskog pamćenja čovečanstva, da se sruši ruski kulturni kod, ali da je istina istorije na našoj strani.
"Na dnevnom redu SAD i njihovih saveznika je uništenje Rusije, političko, ekonomsko, društveno, duhovna destrukcija i još više od toga - našu zemlju pokušavaju da izbrišu iz istorijskog pamćenja čovečanstva, a radi toga da se sruši ruski kulturni kod, osnova našeg nacionalnog i istorijskog identiteta. To je zadatak `kulture otkazivanja` - mizantropski, rasistički projekat u svojoj suštini, koji je osmišljen za to. Ruski klasici su zabranjeni, pevači, dirigenti, reditelji su proterani - jednostavno zato što govore ruski", rekla je Matvijenkova.
Ona je sigurna da je „pravda, dobrota, istina istorije na našoj strani“.
„Nesumnjivo je nemoguće poništiti rusku kulturu, jer je ona odavno postala punopravna komponenta svetske kulture i njen najproduhovljeniji deo. Ukloniti rusko nasleđe iz svetske kulture znači u stvari lišiti je duše, svetlosti i topline. Već se čuju glasovi protesta protiv `kulture otkazivanja`. Potpuno sam sigurna da će svakim danom čuti sve više“, zaključila je Matvijenkova.
Kakva je dalja sudbina neonacista i stranih plaćenika pročitajte OVDE.
Izvor: Vostok