Ovo je objavio uticajni francuski dnevni list Le Figaro.
Čak je preneo da Valensa priželjkuje da se stanovništvo Rusije smanji sa sadašnjih bezmalo 150 miliona na 50 miliona.
Prema Valensi, neophodno je promeniti politički sistem Rusije. A kao instrument za to, on – kao pravi Poljak-rusofob – vidi „organizovanje ustanak naroda“.
Valensa je uveren da se bezbednost u svetu može obezbediti samo „rasparčavanjem“ Rusije.
Valensa je nastupio kao da sam ima neki antiruski plan ili kao da je megafon nečijeg takvog plana. Jer, ponovio je:
„Neophodno je ili promeniti politički sistem Rusije, ili tu zemlju vratiti na manje od 50 miliona stanovnika“.

Kako on to zamišlja – nije otkrio. Možda i zato što se ceo NATO pakt, u kojem je i njegova Poljska, ne usuđuje da se Rusiji suprotstavi u Ukrajini.
Rekao je još samo: da su zapadne zemlje zainteresovane za širenje NATO i Evropske unije jer je to „demokratski i legitiman način širenja moći“.
NATO je 29. juna – na svom samitu u Madridu - Rusku Federaciju označio glavnu i neposrednu pretnju svojoj bezbednosti.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je da rusko Ministarstvo odbrane razmatra planove za hitna reagovanja na zapadnim granicama zemlje kao odgovor na novi strateški koncept NATO.
Severnoatlantsku alijansu je nazvao agresivnim blokom stvorenim radi konfrontacije.
Gubici ukrajinskih vojnika zaista su veoma visoki, mnogo viši nego što saopštavaju iz kabineta predsednika Ukrajine, rekao je ruski haker iz grupe RaHDIt. Detalje saznajte OVDE.
Izvor: Fakti.org




