„Sada je postalo potpuno očigledno da su informacione tehnologije počele da se koriste u vojne svrhe, a medijski prostor se pretvorio u poligone i bojna polja. Protiv jedne od država, osnivača ŠOS-a, protiv Rusije, pokrenut je totalni hibridni rat koji već počinje da se preliva na Kinu“, rekao je Logvinov na otvaranju Foruma medija i analitičkih centara zemalja ŠOS.
On je podsetio da je Šangajska organizacija za saradnju od trenutka osnivanja „bila objekat otvoreno neprijateljskih komentara u zapadnim medijima“.
Logvinov je istakao da se u protekle dve decenije antagonizam sa Zapada samo pojačao, posebno nakon nereda u Kazahstanu u januaru ove godine, kada je ŠOS zajedno sa Organizacijom dogovora o kolektivnoj bezbednosti (ODKB) podržao legitimne vlasti republike.
Diplomata dodaje da je u završnom protokolu nakon konsultacija informativnih službi ministarstava spoljnih poslova zemalja-članica ŠOS-a u aprilu ove godine konstatovano da je neophodno da se obrati pažnja na problem suprotstavljanja lažnim informacijama.
Šangajska organizacija za saradnju je evroazijska politička, ekonomska i bezbednosna organizacija osnovana 2001. godine u Šangaju od strane lidera Kine, Kazahstana, Kirgistana, Rusije, Tadžikistana i Uzbekistana. Izuzev Uzbekstana, sve ostale države su bile članice Šangajske petorke (osnovane 1996), a nakon prijema Uzbekistana 2001. organizacija je dobila sadašnje ime. Indija i Pakistan pridružili su se organizaciji 2017. godine. Na samitu ŠOS u Dušanbeu u septembru 2011. godine započeta je procedura prijema Irana u organizaciju i pružanja statusa partnera u dijalogu Egipta, Katara i Saudijske Arabije. Belorusija je ove godine podnela zvaničan zahtev za pristupanje ŠOS u svojstvu punopravnog člana.
Samit ŠOS održaće se u septembru 2022. godine u Samarkandu.
Ukrajinci bombardovali zatvor u DNR i ubili 40 svojih vojnika, više o tome saznajte OVDE.
Izvor: rs.sputnikneews.com