PARTIZAN "IZRUDARIO" PETU POBEDU U NIZU! Crno-beli osvojili i Valensiju

Košarkaši Partizana u prvoj utakmici duplog programa ove sedmice u Evroligi gostovali su Valensiji i na kraju su slavili sa 72:67. Ovo je peta pobeda zaredom crno-belih u elitnom takmičenju.

Možda i odlučujići momenat utakmice bila je ukradena lopta DŽejmsa Nanelija u poslednjem minutu, a potom i poeni.
Najefikasniji u pobedi Partizana bili su Ledej i Naneli sa 14 poena, dok je Kevin Panter ubacio 13, a Pi DŽej Dozir devet. U redovima Valensije DŽouns je ubacio 14, a Robertson 12.

Teško se dolazilo do koševa na startu meča, Valensija se držala najviše ofanzivnim skokovima, dok je Partizan napravio razliku dobrom igrom DŽejmsa Nanelija i Mateuša Ponitke.

Start je obeležio i incident u kom je policija tukla navijače pendrecima, čak je i meč na kratko prekinut, ali i ubrzo nastavljen.

U trećoj četvrtini crno-beli su na krilima Ledeja i Pantera uspeli da se odlepe, a onda je Dozir šutevima sa poludsitance doveo crno-bele na devet poena prednosti šest minuta pre kraja utakmice.
Crno-beli su dobili veliku šansu da upišu novi trijumf u gostima u okviru Evrolige i to protiv veoma tvrde Valensije.