On je nesvakidašnja književna pojava kod nas. On je nesvakidašnja pojava. Pričajući o književnosti, Nenad Racković je verovao da objavljivanjem knjige „Peto godišnje doba“ počinje i završava njegov književni život u Laguni. Ipak, usledile su knjige „Biblija“, „Sluz i žuč“ i najnovija, „Aspirin supernova“, koja će biti predstavljena u četvrtak 24. avgusta od 18 sati u Bukmarker kafeteriji knjižare Delfi SKC.
O knjizi će, pored autora, govoriti i Mina Kebin, urednica, i Muharem Bazdulj, pisac.
U košmarnom kretanju pripovedačkog „ja“ kroz plastične, virtuelne i narko svetove gradi se roman „Aspirin supernova“ Nenada Rackovića, nastao s jedne strane kao apstrakcija autorovog sudara sa stvarnošću, a sa druge sublimat stanja svesti umetnika koji je u prethodnim decenijama svog stvaralaštva proživeo i preživeo nadrealna stanja svesti. I ovde je sada da o njima svedoči.
U svetu ne tako daleke budućnosti, nakon nuklearnog holokausta, vladama upravljaju farmaceutske kompanije, jer one imaju moć da kontrolišu narod. Bajerov uticaj prednjači. Farmaceutska revolucija donosi svima oralnu ili intravensku instant sreću koja se manifestuje na najrazličitije pa i najužasnije načine. Tri ratna druga pokušavaju da u sistemu potpune kontrole pronađu smisao, da kreiraju haos po svojoj meri, da sopstvenim ludilom prevaziđu užase državnih logora koncentracije.
Izvor: Pravda