Lučić je rekao da će Telekom, ako ne dobije licencu, tražiti naknadu štete od privremene prištinske administracije, kao i od dva kosovska operatera.
"Trebalo bi da zdrav razum pobedi, ne samo kod ova dva operatera, jer ako oni uđu u takav aranžman, radi se o jednom kriminalnom poslu sa stanovišta bilo kakve evropske regulacije", naveo je Lučić.
On je rekao da je svrha njegovog današnjeg dolaska u AP Kosovo i Metohija da međunarodnim predstavnicima skrene pažnju na prava i probleme sa kojima se kompanija Telekom suočava na prostoru južne srpske pokrajine.
"Vrlo je bitno da i lokalnim ambasadama objasnimo sve probleme i način na koji prištinska administracija krši sopstvene zakone koje su oni napisali i diskriminišu našu kompaniju. Moram da kažem da smo veliki put prošli i još od pokušaja gašenja u avgustu. Sad smo mi u jednoj vrsti ofanzive da konačno probamo da dobijemo tu treću licencu za pružanje usluge na čitavoj teritoriji Kosova i Metohije", rekao je Lučić.
On je ukazao da bi Telekom dobijanjem te dozvole, pre svega, poboljšao kvalitet svoje mobilne mreže.
Nada se da će vlasti i međunarodni predstavnici dozvoliti Telekomu izdavanje treće licence za rad i omogućiti širenje mreže na čitavoj teritoriji AP Kosovo i Metohija.
Lučić je naveo da je prištinski regulator odlučio da podeli frekvenciju za 5G mrežu, što je očigledno bio pokušaj da se to uradi pre izbora u februaru.
"Voleo bih da se varam, da su hteli da podele frekvencije tim prištinskim operatorima, čime bi definitivno zatvorili priču trećeg operatora. Međutim kako smo se i mi prijavili, naravno i krenuli u dipomatsku aktivnost, taj proces je nekako produžen i traje osam meseci", kazao je Lučić.
Naglasio je da je podrška međunarodnih predstavnika uvek bila na strani Telekoma Srbija kad god je prištinska administracija kršila zakone koje je sama propisala, prenosi Tanjug.
ZAŠTO UKRAJINA I GRUZIJA NISU PRIMLJENE U NATO: Planovi da budu „živa snaga“ u ratovima protiv Rusije, tvrdi „Gruzijski san“
Izvor: Sputnikportal.rs