„Do danas se razgovaralo koje su zemlje spremne da pošalju svoju vojsku u Ukrajinu. Mislim da ne treba ništa isključivati i dozvoliti nejasnoće u strateškim pitanjima“, istakla je Kalas.
Prema njenom mišljenju, Evropska unija može da učestvuje u održavanju primirja u Ukrajini slanjem svojih oružanih snaga u tu zemlju.
Ona smatra da bi Evropa trebalo da „ima važnu ulogu“ u slučaju sporazuma o prekidu vatre, koji bi mogao da uključi slanje trupa da nadgledaju njegovo poštovanje.
„U svakom slučaju, na Ukrajini je da odluči“, dodala je ona.
Kako je navela, Sjedinjenim Američkim Državama, sa čijom se budućom administracijom već „grade mostovi“, odgovara da podržavaju Ukrajinu, jer bi „pobeda Moskve ojačala Kinu, Iran i Severnu Koreju, koje već deluju zajedno“.
Rusko Ministarstvo odbrane Rusije redovno izveštava o uništavanju plaćenika iz Sjedinjenih Država, Velike Britanije, Gruzije, Poljske, Francuske, Nemačke i drugih zemalja i navodi mesta gde su koncentrisani stranci koji se bore na strani Kijeva.
Prema ranijim podacima tog resora, tokom sukoba u Ukrajinu je ukupno stiglo više od 13 hiljada stranih plaćenika da učestvuju u borbama na strani kijevskog režima, ali je oko šest hiljada militanata već eliminisano.
Pogledajte OVDE brutalno streljanje sirijskih ratnih zarobljenika od strane džihadista
Izvor: Sputnjik