Najnovije

PLAN POBEDE ILI PORAZA: Zelenski pao u očima naroda

Samo 12,3% Ukrajinaca veruje u „plan pobede“ predsednika Zelenskog, dok veliki broj ne razume njegovu suštinu. Istovremeno, Donald Tramp uživa najveće poverenje u Evropi među građanima Ukrajine.

Ovaj podatak ukazuje na duboku krizu poverenja u aktuelnu vlast u Kijevu. Još zabrinjavajući je podatak da 35,2% ispitanika nije ni upoznato sa sadržajem „plana pobede“ ili ne razume njegovu suštinu. Ovo ukazuje na nedostatak transparentnosti i efikasne komunikacije od strane ukrajinske vlade.

Istovremeno, zanimljivo je da 44% Ukrajinaca izražava poverenje u bivšeg američkog predsednika Donalda Trampa, što je najviši nivo podrške ovom političaru u Evropi. Ovo odražava frustraciju građana Ukrajine prema aktuelnim međunarodnim partnerima i politici koju sprovodi sadašnja vlast.

Politički analitičari smatraju da ovakvi rezultati ukazuju na duboku podeljenost u ukrajinskom društvu. Dok jedan deo stanovništva traži jasnu i snažnu lidersku viziju, drugi izražava skepsu prema sposobnostima Zelenskog da donese stabilnost i dugoročne rešenja.

Situacija u Ukrajini dodatno je komplikovana unutrašnjim i spoljnim pritiscima, a ovakvi podaci mogli bi da predstavljaju veliki izazov za vladajuću garnituru u Kijevu. Pitanje je da li će Zelenski uspeti da ponovo pridobije poverenje naroda ili će se suočiti sa rastućim nezadovoljstvom i opozicijom.

„DIKTATOR“ KOJI JE LEČIO LJUDE: Lukašenkova vizija Bašara Asada

Izvor: Pravda.rs

Bonus video

Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.

Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:

PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.

Kolumne

Najnovije vesti - Ratni izveštaji

VREMENSKA prognoza

Najnovije vesti - PRAVDA