Kojić je u izjavi za Srnu naveo da svi koji danas žive u Srebrenici, ali i oni koji su tu ranije bili, poznaju Jusufa Smajlovića, čije je ime upisano u Memorijalnom centru Potočari iako je živ.
„Jusuf je radio u opštini u Srebrenica, kao vozač. Najčešće je vozio načelnika. Vozio je i mene više puta, kao radnika opštine”, rekao je Kojić.
On je naveo da Smajlović, nakon objavljivanja spiska iz CIPS-a, tvrdi da sa tim nema veze i da je „reč o drugom čoveku”.
„Koja je verovatnoća da postoji još jedan čovek sa istim imenom i prezimenom, istim imenom oca i istim datumom rođenja?! Verovatno da je Smajlović već dobio instrukcije šta treba da kaže. Možda mu je i Naser Orić ili njegovi ljudi, sugerisao da se ogradi od toga”, rekao je Kojić, javlja Tanjug.
Kojić je naveo da je to samo jedan od dokaza da je Memorijalni centar Potočari „ništa drugo, nego fabrika laži”.
„To je ambasada svih onih ambasada koje mrze Republiku Srpsku”, rekao je Kojić.
On je podsetio na stručna istraživanja i ocene da se u Srebrenici nije desio genocid.
„Glasanje o rezoluciji potvrđuje naše teze da je to samo farsa i manipulacija”, rekao je Kojić.
On je uveren da bi se do sada podigla velika pobuna da spisak iz CIPS-a nije tačan.
„Direktor Memorijalnog centra Potočari Emir Suljagić prvi bi se pobunio i dokazivali bi nam da nismo upravu”, rekao je Kojić i dodao da je ovo pobeda istine nad lažima.
Postoji spisak 87 lica, čija su imena uklesana na spomen-pločama u Memorijalnom centru Potočari, evidentirana su u novoj bazi CIPS-a.
Predsednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković nedavno je rekao da je namera da uskoro bude izdata brošura sa imenima svih koji su navedeni kao žrtve, a bili su živi na dan otvaranja Memorijalnog centra u Potočarima.
Izvor: Politika