Tako Srđan Milivojević iz DS-a ocenjuje da je ovo “kraj epohe Aleksandra Vučića”, dok je Borko Stefanović krajnje uzbuđen zbog rezolucije i na mreži Iks piše “Konačno za Evropu, Srbija više nije Vučić!”, a Marinika Tepić iz SSP je posebnu pažnju ovoj rezoluciji dala govorom u Narodnoj skupštini Srbije.
Pavle Grbović iz Pokreta slobodnih građana navodi da će rezolucija “srušiti sliku o Vučiću kao stabilnom i pouzdanom demokratskom lideru”.
Pogledajte šta sve kažu predstavnici opozicije, koji su se ovim povodom posebno oglasili na društvenim mrežama:
Usvajanje rezolucije o stanju Srbiji od strane Evropskog parlamenta Strazburu, na najbolji mogući način oslikava kraj epohe Aleksandra Vučića. pic.twitter.com/F7GyvkWYXB
— Demokratska stranka (@demokrate) October 22, 2025
Veliki uspeh kao posledica pametnog delovanja svih delova pobunjenog društva.
— Pavle Grbovic (@PavleGrbovic) October 22, 2025
Da li će ova rezolucija direktno srušiti Vučića?
Neće.
Ali će srušiti sliku o njemu kao stabilnom i pouzdanom demokratskom lideru.
Srušiće iluzije o “faktoru mira i stabilnosti na Balkanu”.
Srušiće… https://t.co/6oszG5Os7Z
Usvojena Rezolucija o dešavanjima u Srbiji u Evropskom parlamentu koja jasno osuđuje režim Aleksandra Vučića i traži sankcije za pojedince iz vlasti.
— Borko Stefanović (@BorkoStef) October 22, 2025
Konačno za Evropu, Srbija više nije Vučić.
Čestitke! pic.twitter.com/7lDK3gjZvd
Detalji iz predloga Rezolucije Evropskog parlamenta koji je izbezumio naprednjake,
— Marinika Tepić (@MarinikaTepic) October 21, 2025
pa je Brnabić sela u klupu da brani sopstveni kriminal
Ključni delovi o protestima, studentima, represiji, zvučnom topu, korupciji, pomilovanjima podobnih, izborima… celo:https://t.co/qqcQCeOQ2Gpic.twitter.com/pRlODcVK4j
Izvor: Pravda.rs





