Vučić je u petak kazao da mu je "žao zbog nekih stvari koje je izgovorio o studentima i demonstrantima" i da se zbog toga izvinjava.
Tadić je danas na mreži "Iks" (X) objavio da je vlast Srbije "u poslednjoj godini sve one koji su protestujući tražili pravdu i jasno utvrđivanje krivice i odgovornosti" za pad nadstršnice novosadske Železniške stanioce "nazivala teroristima, fašistima, mrziteljima svoje države".
"Zato je samo izraz straha za vlast i užasnog licemerja izvinjenje koje je uputio Vučić", napisao je bivši predsednik Srbije.
Tadić smatra da je "to izvinjenje upućeno ne zbog njegovih (Vučićevih) reči i dela", već zbog "suočavanja s porukom koju će i danas poslati cela Srbija".
"A već sutra će režim nastaviti sa istom propagandom u čijoj funkciji je i ovo 'izvinjenje', i već sutra će nastaviti sa širenjem zla, mržnje i nepravde", napisao je on.
Tadić je danas u Novom Sadu na poziv studenata gde se održava komemorativni skup povodom godišnjice pada nadstrešnice žečezničke stanice i smrti 16 ljudi.
Pogledajte Tadićevu objavu na mreži Iks:
Danas smo svi u Novom Sadu da zajedno sa studentima i građanima odamo počast žrtvama tragedije.
— Boris Tadić (@BorisTadic58) November 1, 2025
Prošlo je godinu dana od ove jezive tragedije i godinu dana bez pravde za izgubljenih 16 života. Na današnji dan pre godinu dana čekajući svoje vozove ispod nadstrešnice na tek…
Izvor: N1





