Istinitim je nazvao reči Vladimira Putina da Moskvi nije potrebno da Orešnik nosi nuklearno oružje.
Prema Eveletu, Orešnik daje Rusiji više nenuklearnih opcija za delovanje.
On to smatra "dobrom vesti" jer se u potencijalnom sukobu Rusije sa NATO smanjuje rizik rane upotrebe nuklearnog oružja.
Ali Evelet, to takođe, tretira i kao „lošu vest“. Utoliko što će Rusija sa Orešnikom moći da značajno poremeti operacije NATO na konvencionalnom planu.
Američki ekspert je naveo da je analiza ruskog probnog udara na ukrajinski grad Dnjepar pokazala da jedna raketa Orešnik može da nosi 6 bojevih glava od kojih je svaka opremljena sa po 6 udarnih elemenata. Na ovaj način raketa može da sa tih 36 elemenata udari po velikoj površini.
Evelet procenjuje da Rusija sa Orešnikom ne mora da pribegava nuklearnom oružju jer jednim udarom može da uništi, na primer, celu avio-bazu, važno komandno mesto ili raketnu bazu.
A masovni udar takvim projektilima bi doveo NATO „u nezavidan položaj“.
Izvor: Fakti.org