Najnovije

STUDENTI U BLOKADI: Dan studenata ćemo obeležiti na ulicama

Studenti beogradskih fakulteta u blokadi najavili su da će Dan studenata, 4. april, obeležiti na ulicama Beograda od 15 časova, prisećajući se borbe Žarka Marinovića i reagujući na nasilje koje trpe.

Skup studenata će početi ispred Instituta za patologiju „Dr Đorđe Jovanović“, dok će glavni program biti kod Pravnog fakulteta.

Plan studenata je i da polože vence na Novom groblju, objavljeno je na Instagram profilu studenti_u_blokadi.

Student prava i komunista Žarko Marinović stradao je 4. aprila 1936. godine na jednom od studentskih protesta, braneći kolegu od napada nožem. U znak sećanja na njegovu tragičnu smrt, 4. april obeležava se kao Dan studenata Beogradskog univerziteta, počev od 1955. godine.

TRAMP UVEO BRUTALNE SANKCIJE SRBIJI: Šta to zapravo znači?

Izvor: N1info.rs
 

Bonus video

Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.

Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:

PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.

Kolumne

Najnovije vesti - Ratni izveštaji

VREMENSKA prognoza

Najnovije vesti - PRAVDA