Najnovije

Učenici srpske gimnazije u Budimpešti sprečili posetu ministra prosvete

Učenici srpske gimnazije "Nikola Tesla" u Budimpešti u petak su izrazili protest zbog najavljene posete školi ministra prosvete Dejana Vuka Stankovića.

Oni su izašli ispred škole i, kako je rekao jedan učenik, do posete ministra nije došlo.

- Taj ministar ne može da ide po srednjim školama u Srbiji, nego dolazi u srednju školu u Mađarskoj. Pokazali smo da ga i mi ne puštamo - rekao je taj srednjoškolac.

Učenici su ispred škole održali 16 minuta tišine za žrtve na Železničkoj stanici u Novom Sadu.

- Poseta je u poslednji čas otkazana. Učenici su poštu stradalima u Novom Sadu odali samoinicijativno i uprkos protivljenju direktorke. Bez znanja i odobrenja školske uprave, oni su hrabro stali i pokazali da takvi ljudi nisu dobrodošli u njihovoj školi - objavljeno je na Instagram profilu Budimpešta uz studente.

Mediji su preneli da je ministar prosvete Dejan Vuk Stanković učestvovao na Zajedničkom odboru ministara Srednjoevropskog programa univerzitetske razmene (Central European Exchange Programme for University Studies - CEEPUS) koji je održan u Budimpešti.


Izvor: Mediji

Bonus video

Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.

Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:

PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.

Kolumne

Najnovije vesti - Ratni izveštaji

VREMENSKA prognoza

Najnovije vesti - PRAVDA