Student Vukašin Đinović ističe da je glavni cilj protesta „Vostani Serbije“ da pokaže koliko građana širom Srbije podržava studentski pokret i da se, kako kaže, „prebrojimo“.
Ima nas gomila!#NovaFazaBorbe#RaspišiIzborepic.twitter.com/2HQBbp1v3b
— MFUBlokadi (@Blokada_Mfub) June 1, 2025
„Cilj protesta je da se prebrojimo, da pokažemo da nas ima zapravo u svim mestima i da širom Srbije građani podržavaju ovaj studentski pokret, da su se probudili i da pokazuju bunt“, kaže Đinović.
On podseća da studenti već više od mesec dana traže raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora, ocenjujući to kao „legitiman način“ da se dokaže da su oni zapravo brojniji.
Krenula je protestna šetnja ka Futoškoj pijaci u #NoviSad, koja će biti blokirana u okviru akcije "Vostani Serbije" pic.twitter.com/b2gOGklQs3
— Radio 021 (@Radio021) June 1, 2025
„Očekujemo dobru energiju, očekujemo veliki broj ljudi i da pokažemo da nismo tiha manjina nego glasna većina“ poručuje on.
Posted by Dnevne Novine Pravda on Sunday 1 June 2025
Izvor: NSPM





