- U narednom periodu nadzemni kontejneri biće povučeni sa određenih lokacija, kako bismo poboljšali higijenske uslove u gradu. Hvala na razumevanju i što zajedno čuvamo čistoću našeg grada - navelo je u svom saopštenju Javno komunalno preduzeće „Čistoća“ Novi Sad.
Novosadska Čistoća povlači kontejnere s ulica hahahahahahahahaha pic.twitter.com/VsOpDreo9Q
— Gorica Nikolin (@fruska_gorica) June 30, 2025
Iz preduzeća su istakli nekoliko lokacija sa podzemnim kontejnerima u koje građani mogu da odlažu svoj otpad i naveli da će nadzemni biti povučeni zbog visokih temperatura.
Interesantno je da su građani u više gradova Srbije započeli fizičku blokadu raskrsnica i saobraćajnica metalnim ogradama i kontejnerima, pa je pomalo neobično što je Javno preduzeće sada uputilo ovaj apel građanima.
Ali što JKP čistoća kod Vuka odnosi kontejnere sa ulica da ih građani ne bi koristili u vidu barikada, stati, gledati i smejati se.
— Prokrastinator™ (@Kekalovic) June 30, 2025
Ništa, ostavljajte smeće kod predsedništva, za početak. pic.twitter.com/ZWRRRdYRwc
Inače, u Beogradu su viđeni radnici „Čistoće“ kako uklanjaju i odnose kontejnere iz centra grada i to baš danas, kada je na više lokacija u prestonici postavljena blokada kontejnerima.
Izvor: Nova.rs





