Najnovije

Izraelska vojska ubila 42 Palestinca u redu za hranu, 85 dece u Gazi umrlo od gladi

Najmanje 71 Palestinac ubijen je danas u izraelskim napadima na Pojas Gaze, uključujući 42 koji su pokušavali da dobiju pomoć u distributivnim centrima, saopštili su palestinski medicinski zvaničnici.

Zvaničnici su naveli da je danas petoro Palestinaca umrlo od gladi u Pojasu Gaze.

Ukupan broj umrlih od gladi u palestinskoj enklavi povećao se na najmanje 127, uključujući najmanje 85 dece, prenela je Al DŽazira.

Britanski premijer Kir Starmer je nakon razgovora sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom i nemačkim kancelarom Fridrihom Mercom najavio da će britanska vlada "nastaviti sa realizacijom" planova za evakuaciju dece iz Pojasa Gaze i vazdušno dostavljanje pomoći u okupiranu palestinsku enklavu kako bi se ublažila situacija koju je nazvao "užasnom".

Portparol Starmerovog kabineta potvrdio je da su trojica lidera razgovarala o situaciji u Gazi i da su se saglasili da je situacija užasna.

Posted by Dnevne Novine Pravda on Saturday 26 July 2025

Izvor: 

Bonus video

Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.

Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:

PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.

Kolumne

Najnovije vesti - Ratni izveštaji

VREMENSKA prognoza

Najnovije vesti - PRAVDA