- Akademska zajednica nije htela da ćuti i zato je izložena pritiscima. Oni svojom izopačenošću i zlobom udaraju na Univerzitet, na one koji su posvećeni obrazovanju, na mladost i budućnost Srbije koja nije njihova, na dve najvrednije kategorije društva - najmlađe i najobrazovanije - rekao je Đokić.
On je istakao da političke strukture koriste različite metode pritiska na profesore i studente, uključujući fizički pritisak.
- To se manifestuje kroz upade policije i Žandarmerije u kampus u Novom Sadu, pokušaje upada na Pravni fakultet u Beogradu, privođenja i batinanje studenata i profesora - naveo je rektor.
Đokić je poručio da ovakvi pritisci ne mogu da ućutkaju akademsku zajednicu, koja nastavlja da se bori za nezavisnost univerziteta i prava studenata i profesora. Skup "Znanje je moć" okupio je akademike, studente i javne ličnosti koji podržavaju jačanje autonomije univerziteta i zaštitu obrazovanja u Srbiji.
- Akademska zajednica mora ostati glasna, hrabra i posvećena znanju, jer od nje zavisi budućnost naše zemlje - zaključio je Đokić.
Izvor: Direktno.rs





