Hrvatska vojno-policijska akcija “Oluja” iz avgusta 1995. predstavlja ogroman zločin protiv čovečnosti, zločin progona civilnog stanovništva, tj. etničkog čišćenja sa velikim posledicama, ocenio je lider stranke “Dosta je bilo” povodom 31. godišnjice akcije u kojoj je sa svojih vekovnih ognjišta preko 220.000 Srba Krajišnika proterano, a na hiljade ubijeno.
Radulović je kazao da bi trebalo stvari uvek nazivati pravim imenom.
“Popuštanje u pogledu pojmova i termina je loše. Reč je o stravičnom, ogromnom zločinu etničkog čišćenja i potrebno je držati se činjenica. Srbi treba dostojanstveno da govore o tome, a da li će neko (u regionu) da se ljuti, to nije srpski problem”, istakao je za portal “Simptom” Saša Radulović.
On je primetio da se aktuelna vlast kada su takve godišnjice u pitanju “onako radikalski busa u grudi, kako to oni obično i umeju”, praveći propagandu, ali i naglasio da “sve ono što rade jeste suprotnost onome što govore, a to se najbolje vidi kada su u pitanju interesi Srbije na Kosovu i Metohiji”.
Prema rečima Radulovića, strašna sudbina Srba iz Hrvatske istovremeno je i “nauk koliko pogrešna politika može da košta jedan narod, a to je bila pogubna politika Slobodana Miloševića iz 90-ih godina prošlog veka”.
Kako ističe, i danas imamo sličnu takvu politiku vladajućeg SNS-a na prostoru Kosova i Metohije, koja je “sramotno dozvolila da se na jedan tih način ugase praktično sve srpske institucije u pokrajini”.
“Političare i vlast treba proveravati i često menjati. Mi kao da tu lekciju još nismo naučili. Vlast koja se okošta i ne menja se, prestane da sluša i da se boji svog naroda pa tako radi onda ono što nije u interesu naroda. Treba nam vlast koja se boji naroda. Ljudi moraju da prate politiku, da ne poklanjaju blanko poverenje ali i da kažnjavaju političare na vlasti kada čine stvari koje su suprotstavljene državnim i nacionalnim interesima”, zaključio je Saša Radulović.
Pravda
SrbijaVučić o izborima: Opredeljenost građana preko 80 odsto – to nikad nije bilo u SrbijiIzvor: Simptom





