Најновије

Томислав Николић мање трошио у Њујорку од Бориса Тадића

БЕОГРАД - Србија мора да има председника, а председник мора да обавља своју функцију. Некоме смета што председник добро обавља своју функцију, па води кампању противњега у појединим таблоидима, каже за „Политику” Станислава Пак Станковић, саветница председника Србије Томислава Николића, коментаришући написе у појединим медијима о трошковима његових путовања, пише Политика.
Председник Николић (Фото: ЈуТјуб)

Председник Николић (Фото: ЈуТјуб)

На питање како председник и његов кабинет доприносе мерама штедње у земљи, она истиче да је „кабинет председника смањио све трошкове и примењује мере штедње у свим сегментима још од првог дана”. Последње путовање, на годишње заседање Генералне скупштине Уједињених нација, коштало је 78.750 долара. Реч је о трошковима пута, смештаја и дневницаза целу делегацију за четири дана. Са председником Николићем у Њујорку је боравило девет чланова делегације, саопштено је из његовог кабинета, уз истицање да су „трошкови председника (на Скупштини УН) знатно мањи него што је то било у време његових претходника, а прошлогодишњи одобрени износ није потрошен у целости и вишак је враћен у буџет”. Наглашава се и да је хотелски смештај вишеструко скупљи током годишњег заседања ГС УН, наводи Политика. Ово су подаци из одговора листу „Блиц”, који је покренуо питање бројности и састава Николићеве делегацијеи трошкова њиховог боравка у Њујорку (као и пре месец и по дана, када је устврдио да је за потребе летовања председника Николића и његове супруге у Турској потрошено 15.000 евра само на превоз државним авионом). Коментаришући ове одговоре у јучерашњем издању, „Блиц” тврди, између осталог, да је у Њујорку било „15 лица у Николићевој екипи”, али и да им је првобитно у кабинету председника речено да је у делегацији било укупно петоро људи.
Прочитајте још: Шутановац: Председник европске комисије је питао Ђинђића зашто не би убили Милошевића!
За одговоре на нека питања (по ком основу су боравили чланови Фондације „Драгица Николић” и како су плаћени трошкови пута и боравка у Њујорку, те да ли су имали дневнице и по ком основу, колико је било чланова обезбеђења и по ком основу) „Блиц” је упућен да тражи одговоре од фондације и МУП-а. Али, из кабинета председника Николића одговорено је да председник и његова супруга Драгица не користе дневнице током службеног боравка у иностранству, па то нису чинили ни током боравка у Њујорку, а да је трошкове пута Николићеве супруге Драгице сносио генерални секретаријат председника Србије. Саставни део одговора „Блицу” била је и табела у којој су приказани трошкови боравка Николића и његовог претходника Бориса Тадића у Њујорку претходних шест година, што овај лист није тражио, али ни – објавио. Из ових података се види да су трошкови Тадићевих службених путовања на заседање Генералне скупштине Уједињених нација 2009. и 2010. године били знатно већи. У напису о посети Њујорку, објављеном прекјуче на сајту председника, наводи се да су „информације које су до сада објављивање у појединим медијима неистините и сензационалистичке, почев од броја чланова делегације, укупних трошкова, слике хотелске собе, броја сусрета председника на маргинама и слично”. Уз опширније подсећање на то шта је председник Николић радио у Њујорку, о којим глобалним проблемима је говорио и с којим државницима се сусретао, у овој информацији се наводи да „председник за најважнију и најдуже и најбрижљивије припреманупосету иностранству – учешће на годишњем заседању УН –има предвиђен буџет који усваја Скупштина Републике Србије”. Како се истиче, за последњи боравак у Њујорку „укупна потрошена сума је упола мања од оне коју јеобјавио један таблоид”, уз коментар да је „поједине неукусне и примитивне написе о председнику, супрузи и делегацији беспредметно демантовати, јер говоре о недостатку културе, васпитања и морала њихових аутора и о уредницима таблоида који су их објавили”. „Жалосна је чињеница да се пласирањем неистина о председнику каља углед и репутација целе Србије”, истиче се на сајту председника, а Станислава Пак Станковић за „Политику” још каже да је кампања против председника вођена и пре његовог ступања на дужност и да траје већ више од две године. „Али, председник се борио за слободу свих медија, па и оних који пишу неистине о њему или изврћу информације на подругљив начин”, каже саветница Томислава Николића. Извор: Танјуг

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Небојша Јеврић: Молер

На зиду Парохијског дома, увек пуног, дао је да се нацрта Ајфелова кула са минаретом и хоџ...

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА