Звездини ватерполисти неприкосновено владају Србијом!

Ватерполисти Црвене звезде нови-стари су шампиони Србије! Црвено-бели су до одбране наслова националног првака дошли тако што су у финалној серији били бољи од Радничког са 3:0, а последњи поен зарадили су на Ташмајдану савладавши Крагујевчане са 12:7 (2:1, 4:4, 3:1, 3:1).

Црвено-бели су направили брејк пошто су након петераца савладали Крагујевчане 13:14 (5:1, 1:3, 3:2, 1:4 - 3:4), што је било пресудно, док је и први дуел био веома тесан, а и ту је Звезда тријумфовала после много преокрета 12:11 (3:3, 4:2, 1:4, 4:2), па је шампион последњи корак могао да направи на Ташмајдану - што је и урадио. Бурић се на старту сусрета добро позиционирао на центру и погодио леви угао гола Звезде за вођство Радничког на Ташмајдану, а исти играч је два напада касније погодио стативу, па је лопта дошла до Аврамовића који је кренуо контру, али је управо заустављен од хрватског ватерполисте који је зарадио искључење. Након што је Страхиња Рашовић отишао скроз у леву страну, сачекао је упливавање Кљајевића који се нашао на правом месту и лако савладао Радића за први гол Звезде. Право ниоткуда, Андрија Прлаиновић се са неких осам метара подигао и погодио за преокрет црвено-белих иако је домаћа екипа била у проблему због доброг покривања Крагујевчана. Домаћин је наставио своју серију и у другој деонице, и то како - лобом Николе Рађена са десетак метара за трећи гол у низу. Није дозволио Раднички да се Звезда тако рано одвоји, па је Филиповић прво погодио стативу, а пет секунди касније и леви угао Шефика за смањење предности. Радић је у два наврата бранио ситуације "1 на 1", а онда је Бурић изједначио н 3:3. Филип Филиповић је навукао три играча са варком, а онда пребацио лопту на леви бок одакле је Ђорђе Филиповић донео предност и преокрет у корист Крагујевчана на три и по минута до полувремена. Онда се од фер и коректне утакмице направио тотални хаос када је Радићу испала лопта, а онда је Ђорђе Филиповић ударио противничког играча, а онда се Кљајевић укључио у све то, па се све завршило искључењем обојице са правом измене. Због фаула Вапенски је погодио за изједначење, а онда због хаоса који је настао Филип Филиповић је поново довео у вођство преко петерца, али је Вапенски у име исте ситуације такође затресао мрежу са пет метара за 5:5. Изузетно снажним ударцем Прлаиновић је вратио Звезду у вођство на само три секунде до краја друге деонице, тако да Раднички није могао да угрози гол до краја полувремена. Црвено-бели су отишли на "+2" (7:5) одмах на почетку другог дела игре, а онда је Рађен, у покушају да упосли Мана, на, можемо рећи, бизаран начин убацио лопту у мрежу и тако најавио одбрану титуле. Таман када је Раднички поново почео да притиска предност домаћин (8:6), Прлаиновић је украо лопту и испливао контру и реализовао за транс публике на Ташмајдану. До краја четвртине није било промене, па су изабраници Дејана Савића ушли са три гола предности у последњу деоницу. Рађен је погодио са дистанце за 10:6 у првих 60 секунди последњег дела игре. Онда је наставио посао Прлаиновић који са два гола у низу потврдио можда и најбоље одиграну утакмицу у сезони, али када је то Звезди највише било потребно. Управо је Прлаиновић са пет голова био главна фигура међу црвено-белима, док су Вапенски и рађен постигли по три гола, а искључени Кљајевић једном је затресао мрежу. Код поражене екипе, Бурћ, Вуксановић и Филип Филиповић су дали по два гола, а једном се уписао и Ђорђе Филиповић. Медаље ватерполистима обе екипе предао је генерални секретар Немања Маријан док је шампионски пехар капитену Андрији Прлаиновићу предао председник ВСС Милорад Кривокапић. Извор: Блиц спорт