Кијевска хунта све више ломи сопствене зубе на Слајванску који је у саставу Доњецке народне републике. Данас су припадници њене војно-полицијске казнене експедиције опет артиљеријом тукли и сам град и позиције његових бранилаца, али су при том изгубили – два борбена хеликоптера.
Обарање другог руски новинар Аркадиј Бабченко описао је овако: „Слетео је брдо Карачун. Тамо је нешто истоварио. Оборен је након што је узлетео. Биле су две експлозије. Једна у ваздуху, друга приликом удара о земљу. Мислим да нико није преживео“. Први хеликоптер је био оборен изнад југоисточне периферије Славјанска, а пао је у предграђу Червониј Молочар. У зонама обарања хеликоптера, као и код приградског насеља Семјоновка, данас се воде најжешће борбе. Чују се артиљеријске канонаде и паљбаиз митраљеза и аутомата. У ваздух се дижу облаци густог дима. „Народни градоначелник“ Славјанска Вјачеслав Пономарјов изјавио је да су Украјинци у досадашњим борбама за Славјанск имали 1.200-1.300 убијених и да су изгубили осам хеликоптера и 15 оклопних возила. Браниоци града, према његовим речима, досад су имали 200 погинулих и око 300 рањених. Извор из руског Генералштаба открио је да у специјалној операцији против југоистока учестује и око 300 украјинских плаћеника који су се донедавно у Сирији борили у редовима противника власти њеног председника Башара Асада.
ТУРЧИНОВ: Погинуло 14 војника и генерал Досадашњи вд председника Украјине Александар Турчинов изјавио је да су у
другом хеликоптеру обореном код Славјанска погинули један генерал и 14 војника. „Само што сам добио информацију да је оборен наш хеликоптер код Славјанска. Сви су погинули: 14 војника и генерал“ - рекао је Турчинов на заседању Врховне Раде (парламента Украјине). Извор: Факти
Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.Донације можете уплатити путем следећих линкова:
ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.