Наполи освојио Куп после хаоса

Финале на "Олимпику" каснило 45 минута због нереда, а завршено победом Наполитанаца над Фиорентином - 3:1!

После великих инцидената на улицама Рима, повређивања, па и рањавања навијача, фудбалери Наполија пети пут су освојили трофеј Купа Италије у клупској историји. Пред трибинама "Олимпика", Наполитанци су савладали тим из Фиренце и други пут освојили пехар у 21. веку. Претходно су тријумфовали у Купу 1962, 1976, 1987 и 2012. године. Већ после 20 минута, победник је имао предност од два гола. Оба је постигао Лоренцо Инсиње, у 11, па 17. минуту. "Виола" је смањила предност противника у 28. минуту, али до краја није успела да још једном погоди. У другом полувремену ни да искористи играча више! Иако је искључењем Инлера у 79. минуту екипа из Фиренце стекла бројчану предност на терену, није успела да је конкретизује, иако је Јосип Иличић у 85. минуту имао зицер пред Пепеом Рејном. Словенац је одлучио да пласира лопту и послао је поред леве стативе. После пет минута, Дрис Мертенс поставио је коначних 3:1 за Наполи. Тријумфом свог тима у финалу, тренер Наполитанаца Рафа Бенитез освојио је први трофеј од када ради у Кампанији. Под његовим вођством, Наполи је ове сезоне поново изборио и пласман у Лигу шампиона. Извор: Мондо