(ВИДЕО) Војводини куп након шест пораза у финалима, Жакула одбранио пенал!

БЕОГРАД - Фудбалери Војводине освојили су Куп Србије пошто су вечерас у финалној утакмици у Београду савладали браниоца трофеја, екипу Јагодине, са 2:0 (1:0).
Славље Новосађана након првог гола (скриншот Јутјуб)

Новосађани су освојили први трофеј националног купа, у свом седмом финалу у историји клуба. То је њихов први трофеј после 1989. године, када су били шампиони Југославије. Утакмица је одиграна на стадиону Партизана пред око 8.000 гледалаца, а судио је Бошко Јованетић из Ужица. Стрелци: Аливодић у 40. и Бабић у 51. минуту. Жути картони: Пешић, Штимац (Јагодина), Гаћиновић (Војводина). ВОЈВОДИНА: Жакула, Живковић, Пушкарић, Бабић, Пекарић, Радоја, Полетановић (од 59. Гаћиновић), Милинковић-Савић, Аливодић (од 88. Ðурић), Веселиновић (од 72. Стојановић).ЈАГОДИНА: Ðуричић, Штимац, Филиповић, Живановић, Михајловић (од 45. Милинковић), Цветковић, Дамјановић, Митошевић (од 46. Шушњар), Леповић, Арсенијевић, Пешић. Нови Сад је коначно дочекао да има освајача националног купа. Војводина је, после шест неуспешних покушаја у финалима, дошла до трофеја после боље и паметније игре на стадиону Партизана. Утисак је да су Новосађани више желели трофеј, док су играчи Јагодине у највећем броју случајева “млако” улазили у дуеле и недостајало им је борбености. Војводина се на овај начин реванширала Јагодини за прошлогодишњи пораз у финалу на истом месту. Тријумф Војводине има додатну вредност за навијаче из Новог Сада пошто је дошао само 10 дана после смрти легенде клуба Вујадина Бошкова. Новосађани су до вођства дошли у 40. минуту, када је Енвер Аливодић на најбољи могући начин искористио грешку одбрамбених играча Јагодине. Коначан тријумф Војводине најавио је Срђан Бабић голом у 51. минуту, после центаршута Марка Полетановића из слободног ударца. Јагодина је могла да се потпуно врати у меч у 56. минуту, пошто је арбитар Бошко Јованетић због играња руком досудио пенал за ову екипу. Ипак, искусни Срђан Жакула прочитао је “килав” ударац Александра Пешића са беле тачке и сачувао мрежу. Ако су до тада навијачи Јагодине имали наду да њихов тим може до преокрета, она је нестала са Жакулином парадом. Утакмица је почела минутом ћутања у знак сећања на Бошкова, који је недавно преминуо у Новом Саду. Играчи оба тима, као и судије, на терен су изашли са мајицама са ликом Бошкова и поруком “Вујке, један једини”. Извор: Танјуг