Обала Слоноваче преокретом до победе

САО ПАОЛО  - Фудбалери Обале Слоноваче победили су после преокрета Јапан са 2:1 у првом колу Групе Ц на Светском првенству у Бразилу.
АП

АП

Јапан је повео голом Кеисукеа Хонде у 16. минуту. Изједначење је донео Вилфред Бони у 64. а победу Обали Слоноваче обезбедио је Жервињо поготком у 66. минуту. На утакмици у Ресифеу се није дешавало ништа посебно све до 16. минута, кад је Јуто Нагамото пронашао лепим пасом Хонду, а он је у паду послао лопту под пречку за 1:0. Обала Слоноваче је била фаворит, али није успевала да створи добре шансе у првом полувремену, пошто је одбрана Јапана увек била на месту. Ситуација на терену се променила када је у 62. минуту у игру ушао „ровити” Дидије Дрогба, чиме је навукао пажњу одбране и оставио простора за своје саиграче. То се видело само два минута касније, кад је Вилфред Бони главом изједначио после додавања Сержа Оријеа. Само два минута касније виђена је скоро иста ситуација, али је Орије овог пута пронашао Жервиња, који се мало спустио и послао лопту у гол поред десне стативе. Јапан до краја меча није успевао да створи изгледну шансу, а Обала Слоноваче је одлучила да чува резултат и то је успела да уради. У четвртак у другом колу играју Колумбија – Обала Слоноваче, а у петак се састају Јапан и Грчка. Извор: Журнал.рс